Turistický klub TJ Družba

V súčasnosti ma klub 45 členov. Členovia sa zúčastňujú spoločných akcií, ako sú cykloturistické túry po Liptove, výstupy na končiare našich prekrásnych hôr, najmä v Liptove, ale podľa možností navštevujú aj iné pohoria Slovenska (Malá Fatra, Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Slovenský kras, Súľovské skaly). Okrem spoločných akcií členovia realizujú aj veľké množstvo individuálnych výstupov.

V zime sa stretávajú na bežkách, najmä na bežeckých tratiach, ktoré TJ upravuje na pasienkoch pred Žiarskou dolinou.

Akcie TK

Náš Turistický klub poriada každoročne mnohé turistické akcie nielen v našom okolí, ale aj po celom Slovensku.

Našimi tradičnými každoročnými aktivitami sú čistenie Žiarskej doliny po „poriadkumilovných“ návštevníkoch a výstup na Plačlivô. Ďalej sa poriadajú mnohé, nie len individuálne, túry a výstupy.